İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu

0
0 yorum
Fiyat bilgisi yurt tarafından paylaşılmamış
28 Temmuz 2022
%100
Kapasite: 800

Kalan Yatak Sayısı

0
4 kişilik odalar

Kız
Apartman
8 Senelik
7 Katlı
Site İçinde Değil
  • 13 dk.
  • 2 dk.

Haritadaki konumunu görün

  • İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu
  • Ayşenur Bayrak
  • 0 (332) 312 23 42
  • 0 (505) 026 38 85
“ Yurda kayıt olan öğrenciler KYK beslenme barınma yardımı almaktadır”İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altındaki en eski kurum olan İnsan Vakfı, Bahariye Mevlevihane’sinde faaliyetlerini sürdürmektedir.


İnsan Vakfı, 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi’nin yaralarını sarmak için Adapazarı’nda bir aş evi kurarak 10 ay boyunca– 8000 kişilik kesintisiz yemek üretim ve dağıtım hizmetini sürdürdü. Deprem sonrası Adapazarı depremzedelerinin her daim yanında olan vakfımız, depremde mağdur olan insanımız için birçok yardım kampanyası düzenledi.


2011 yılında Van Depremi’nden sonra Van Erciş’te açılan aş evinde 60 gün – 2 öğün- 500 kişilik yemek dağıtarak ihtiyaç sahibi kimselerin gönlünde unutulmaz izler bıraktı.


Suriye’de başlayan iç savaşın ardından “Kardeşlik Bedel İster” şiarıyla hareket eden İnsan Vakfı, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimiz için defalarca yardım kampanyası düzenleyerek topladığı yardımları bizzat Suriye’nin içlerine kendi elleriyle ulaştırdı. Sosyal sorumluluk projelerinin yanında eğitim alanında hizmet vermeyi asli görevi olarak gören İnsan Vakfı, bu yıl 200’ü misafir yabancı öğrenci olmak üzere toplam 1.200 üniversite öğrencisine aylık eğitim bursu verdi. İnsan Vakfı'nın Türkiye Genelinde toplamda 18 ilde 40 öğrenci yurdu bulunmaktır.


İnsan Vakfı, üniversite gençliğine her anlamda destek olmak için açtığı öğrenci evlerinde şehir dışından gelen gençlerimize kendi medeniyet değerlerimize uygun barınma imkânı sağlıyor. Eğitim alanında ihtisaslaşmayı ilke edinen vakfımız İnsan Vakfı Eğitim Merkezi (İVEM) sayesinde birçok eğitim projesi hazırladı. Şu an devam etmekte olan İVEM eğitim kürsülerinde yüzlerce öğrenci eğitim alıyor. Eğitim Kürsülerinde İslami ilimlerden sosyal bilimlere, dil bilimlerinden eğitim bilimlerine kadar nitelikli insan yetiştirmek için eğitim faaliyetleri düzenleniyor.


İnsan Vakfı, ihtiyaç sahibi kimselerin derdine derman olmak için çıkmış olduğu 25 yıllık kutlu yürüyüşünü sürdürüyor.

Yorumlar

Yorum Yok

Bu yurt ile ilgili henüz yorum yok

Koleksiyona git

Favori Kolesiyonu

İşletme adı
4,0

İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu

Konya Selçuklu Bosnahersek Mahallesinde yer alan İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu 4 kişilik odalar ile hizmet vermektedir. Bu yurda en yakın konumda bulunan Selçuk Üniversitesine yürüyerek 13 dk., toplu taşıma ile 2 dk. uzaklıkta bulunmaktadır.

Sadece Kız öğrenci yurdu olarak hizmet vermekte olan İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu toplam 800 yatak kapasitesine sahip olan özel yurt işletmesidir. Burada yer almakta olan kapasite miktarı değişiklik göstermektedir.

Binanın teknik özelliklerini incelediğimizde site içerisinde bulunmayan , 7 Katlı bir Apartman olduğunu ve binanın 8 Senelik olduğunu anlamaktayız. Bina yaşı bilgisi henüz bu yurt tarafından paylaşılmamış olduğu için toplanan verilere göre tahmini bir değerdir.

Konya Selçuklu Bosnahersek Mahallesinde sadece Kız öğrenciye hizmet veren bu özel öğrenci yurdunun yetkilisi Ayşenur Bayrak olarak kayıt edilmiştir. Yurt yetkilisine 0 (332) 312 23 42 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konya Selçuklu Bosnahersek mahallesinde bulunmaktadır.

4 kişilik odalar bulunmaktadır.

800 yatak kapasitesine sahiptir.

Kız öğrencileri kabul etmektedir.

Tahmini olarak 8 Senelik bir binadır.

7 Katlı bir binadır.

Site içerisinde değildir.

İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurduna en yakın üniversite Selçuk Üniversitesidir.

İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurdu Selçuk Üniversitesine yürüme 13 dk. ve toplu taşıma ile 2 dk. uzaklıkta bulunmaktadır.

İ̇nsan Vakfı Vera Kız Öğrenci Yurduna ulaşmak için 0 (332) 312 23 42 telefon numarasını kullanabilirsiniz.