Universitev Üyelik Sözleşmesi

Universitev’i kullanmaya başlamadan önce bu üyelik sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

Universitev’i veya hizmetlerini kullanan tüm müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılmaktadır:

Universitev.com içerisindeki tüm sayfalar Arabacıalanı Mah. Şht. Mehmet Karabaşoğlu Cad. No:38/7 54050 Serdivan/Sakarya adresindeki Universitev Bilgi Teknolojileri ve Pazarlama Anonim Şirketi tarafından geliştirilmiş, yazılım ve tasarım anlamındaki tek sahibi olup yine Universitev Bilgi Teknolojileri ve Pazarlama Anonim Şirketi tarafında işletilmekte olup Universitev, Universitev Bilgi Teknolojileri ve Pazarlama A.Ş.'nin tescilli markasıdır.

Universitev'de yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin eksiksiz ve değişmez olduğu ve yayınlanmasıyla ilgili yasal yükümlülükler, içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Universitev hiçbir şekilde sorumlu değildir. Universitev burada pazaryeri niteliği sağlamaktadır. Sorularınız ve sorunlarınız için ilan sahibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik Tipleri ve Yetkiler

Universitev’de Öğrenci, Emlak, Apart, Yurt, İşletme, Etkinlik, Akademisyen ve Universitev Reklam olmak üzere 8 adet hesap tipi bulunmaktadır. Part I ile hayata geçen Universitev platformundaki şuanda aktif olan üyelik tipleri Öğrenci, Apart, Yurt, İşletme ve Universitev Reklam olmak üzere 5 adet hesap tipidir. Bu hesap tiplerinin özellikleri şu şekildedir:

a) Öğrenci: Belirli kullanım özelliklerine sahip bu hesap Universitev’in ana kullanıcı modeli olup her hizmeti ücretsiz aldığı türdür. Öğrenci bu formda kendisinden istenen bilgileriyle Universitev’e kayıt olarak Part I’de sağlanan apart, yurt, mekanlar ve market bölümünü kullanabilir. Her üyelik tipinde bulunan ortak özelliklerden bir tanesi ise ilan yüklenen her bir alan için kullanıcılardan cep telefonu doğrulaması istenmesidir. Bu bağlamda kullanıcıların cep telefonunun onlara ait olduğu bilgisi kesinleşmiş olup yine kendilerinin oluşturmuş olduğu sayfalarda listelenmeye başlayacaktır.

b) Apart Universitev’de kayıtlı olan apart, işletmesini üzerine alabilir ya da yeni bir apart oluşturan bu kullanıcı grubunda, öğrenciler izin vermiş ise, işletmelerinde kayıtlı olan diğer öğrencilere duyuru ve bildirimler gönderebilir, apart bilgilerini güncelleyebilmektedir.

c) Yurt Universitev’de kayıtlı olan yurt, işletmesini üzerine alabilir ya da yeni bir yurt oluşturan bu kullanıcı grubunda, öğrenciler izin vermiş ise, işletmelerinde kayıtlı olan diğer öğrencilere duyuru ve bildirimler gönderebilir, yurt bilgilerini güncelleyebilmektedir.

d) İşletme Bu hesap türünde Universitev’de kayıtlı olan işletme, işletmesini üzerine alabilir, güncelleyebilir ya da yeni bir işletme oluşturabilirler.

Fikri Mülkiyet Hakları

Universitev’de yer alan unvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, hizmet, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları Universitev Bilgi Teknolojileri ve Pazarlamaya ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. Universitev’in ziyaret edilmesi veya Universitev'deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

Universitev’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Universitev’in bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

Gizli Bilgi

Universitev, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri (Kendi oluşturdukları ilanlarda girmiş olduğu bilgiler dışında) 3. kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır. Universitev bir anlamda kullanıcıların özgürce ilan yükleyebildikleri bir platform olduğu için ilanda yayınlanacak kişisel bilgilerini kullanıcı kendisi ve kendi rızasıyla belirler. Gizli bilgi ile ilgili daha fazla bilgiye KVKK sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kayıt ve Güvenlik

Kullanıcılar seçmiş oldukları üyelik tipine göre ondan istediğimiz bilgileri eksiksiz, güncel ve doğru olarak vermek zorundadır. Aksi halde bu sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve kullanıcı bilgilendirmeksizin hesabı kapatılabilecektir.

Kullanıcı, Universitev ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarında ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Universitev sorumlu tutulamaz.

Mücbir Sebepler

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (Aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede tarafların işbu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik

Universitev kullanıcı sözleşmesi şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

Değişiklikler

Universitev, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve kullanıcı sözleşmesi şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler Universitev’de yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

Tebligat

Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

Uyuşmazlıkların Çözümü

Kullanıcı sözleşmesinin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Sakarya (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.