ÖĞRENCİ

Sana özel ve senin için geliştiriliyor

Sevgili üniversiteli dostum, bundan uzun bir süre önce üniversiteni kazandığın ilk andan mezun olduğun ana kadar karşılaştığın tüm problemleri inceleyerek, Universitev düşüncesini geliştirmeye başlayarak senin üzerine kurulu, yeni bir dijital dünya yaratmaya karar verdik. Bu arada tüm platformlarımız senin için sonsuza kadar ücretsiz olarak kalacak.

Kendinize en uygun yeri bulun

Universitev, senin için en uygun evleri, apartları ve yurtları çok detaylı bir şekilde listeler. Klasik listeleme ve arama platformlarından farklı olarak konaklamayı düşündüğün yerin çevresindeki diğer öğrencilerin beğeni oylaması ile sıralanmış, ilgini çekebilecek mekanları listeler. Böylelikle konaklamayı düşündüğün yeri ve çevresini henüz oraya gitmeden tanımanı sağlar.

Bilmediğiniz şehirde gidebileceğiniz mekanları keşfedin

Sadece öğrencilerin verdiği puan ve yorumlarla sıralanan işletmeler ile diğer öğrenciler tarafından sevilen ve beğenilen, bilmediğiniz yeni mekanları keşfedin.

Elinizdeki, evinizdeki fazla eşyaları değerlendirin

Sizin için fazlalık olan bir ürün, diğer bir öğrencinin ihtiyacını karşılayabilir! Kullanmadığınız ikinci el ve sıfır eşyalarınızı diğer öğrencilere satarak nakite çevirin ya da hediye edin.

Yepyeni kategoriler yolda

Özgür bir platform inşa edebilmek için özgün kategoriler gerekliydi. İşte ilerleyen dönemlerde öğrenci hesaplarının kullanımına sunacağımız özgün ve özür kategoriler.

Devir

Herhangi bir sebepten dolayı ayrılmak istediğiniz apart veya yurdunuz için uygun öğrencileri kolaylıkla bulun. Evinizi başka bir öğrenciye devir ederek, onları emlak komisyonu ödemekten kurtarın.

Kayıplarınızı bulun

Kaybettiğiniz ya da bulduğunuz herhangi bir eşya ilanını yayınlayarak sahipleri tarafından bulunmasını sağlayarak topluluğa katkıda bulunun.

Not alma yeteneğinizi nakite ya da iyiliğe dönüştürün

Ders notlarınızı platformumuza ücretli olarak yükleyerek gelir elde edebilir veya diğer öğrencilerin kullanımına açık olarak sunabilirsiniz. En az 1 kere satışı gerçekleşen ve ücretsiz olarak eklenen ders notları bir sonraki dönem için Universitev Kütüphane’ye eklenerek diğer öğrencilerin kullanımına ücretsiz olarak sunulur. Bu fikrimiz ile en büyük ders notu kütüphanesi fikrini katkılarınız ve desteğiniz ile gerçekleştireceğiz.

Kafa dengi ev arkadaşı

Yapay zeka kullanarak burçlara kadar girdiğimiz eşleşme kategorisi ile kendinize en uygun ev arkadaşını ya da ev arkadaşlarını bulun. Eşleşmeye başlamadan önce sizden kendinizi en iyi tanımlayan avatarınızı oluşturmanızı ve kendinizle ilgili bilgiler vermenizi bekleriz. Profil kurulumunuz tamamlandıktan sonra ev arayan sizin gibi diğer öğrencilerle ya da evine arkadaş arayan öğrencilerle, karakter uyumunuza göre eşleşerek konuşmalar başlatabilirsiniz. Tüm bu işlemi yaparken hiçbir kişisel bilginizi diğer tarafla paylaşmanız gerekmez.

Ne güzel eğlendik ama

Senin nelerden hoşlandığını çok iyi biliyoruz. Seçmiş olduğun ilgi alaka düzeyine göre olan tüm etkinlikleri senin adına detaylıca filtreledikten sonra basit ve eğlenceli bir şekilde sana sunuyoruz. Etkinlik ile hoşuna giden bir etkinlik, parti veya çok sevdiğin sanatçıya ait konser biletini satın alabilir ya da arkadaşlarına hediye edebilirsin. Belki para kazanma isteği fena olmaz ne dersin? Hatta dilersen orada görev bile alabilirsin.

Çalışmam lazım

İş kategorisinde ilgini çekebilecek birçok ilan bulabilirsin. Tam zamanlı, yarı zamanlı, freelance ve staj türünden iş ilanları iş kategorisinde seni bekliyor.

Dışarıya kapalı size sonuna kadar açık yeni nesil sosyal ağ

Sadece akademisyen ve üniversiteli öğrencilerin kullanabileceği özgün bir sosyal ağı yakında kullanımınıza sunuyoruz. Toplulukta profil resmi kullanmanıza müsaade etmiyoruz. Bunun yerine eşleşme kategorisinde olduğu gibi kendinizi en iyi tanımlayan avatarınızı oluşturuyorsunuz. Sormak istediğiniz soruları profilinizin görüneceği şekilde ya da anonim olarak sorun. Sorularınızı oluştururken üniversite, fakülte hatta bölüme kadar inebileceğiniz çeşitli filtreleri kullanımınıza sunuyoruz ya da yazacağınız yazılarla üniversitenin, fakültenin hatta bölümünün bile gündemini oluşturabilirsin. Diğer üniversitelerle ve diğer üniversitelerde okuyan öğrenci ve akademisyenlerle etkileşim kurabilir. Dilediğin şeyleri yazıp sorabilirsin.

Universitev’de gönüllü olarak öğrenci hareketini destekleyin

Universitev şuana kadar geliştirilmiş ve geliştirilmekte olan en büyük öğrenci platformu özelliği taşıdığı için birçok kategoriyi, farklı bölümlerde birleştirerek güncelleme yöntemi ile kullanıma sunmayı hedeflemekteyiz. Platformumuzun gelişmesinde katkıda bulunmak için bize ulaşabilirsiniz.