Bilgi edinme hakkının kutsallığına inanıyoruz

İnanıyoruz ve biliyoruz ki zaman kavramı herkes için önemlidir. Bizler Universitev platformunu inşa etmeye başlarken doğru bilginin kolaylıkla ulaşabilir olması gerektiğine inandık. Ev, apart ve yurt ilanlarında üniversite ve fakülteye en yakın, konaklanabilecek yerleri üniversiteliler için analiz ederek hesaplıyoruz.

Ev, apart, yurt ve işletmeleri asla belirli ücretler karşılığında çeşitli sıralamalara yerleştirmeyiz. Universitev'de olan sıralamalar tamamen diğer öğrencilerin deneyimleriyle başka öğrencileri haberdar etmek için algoritmalarımız tarafından otomatik olarak belirlenir. Doğru bilgi edinme hakkınızın kutsallığı Universitev’in para kazanmasından çok daha önemli bir unsur olduğu için Pay to List (Öde ve öncelikli listelen) mantığına normal sıralamalarımız içerisinde asla yer vermeyiz.

Ev algoritmamızla bugün büyük bir başlangıcın ilk temellerini atmış bulunuyoruz. Ev kategorimizde bir ev ilanı listelenirken bölge m² ortalamasına eşit ya da altında olma durumu listeleme önceliğinde önemli bir yer taşır. Böylelikle birkaç ilan sonra her bölgenin m² kira ortalamaları oluşmuş olacaktır. İlan verenler için fiyat aşamasında listeleme mantığını açıkça gösterdik. Kısacası bir ev öğrenci için ne kadar uygun ise o kadar yukarıda listelenecektir. Aslında burada konu arz talep ilişkisini açıkça gözler önüne sermekten geçiyor. Bir şeye talep ne kadar fazla ise genellikle fiyatlar doğru orantıda yükselmektedir. Fiyatları bölgelerin m² ortalamalarına göre listeleyen algoritmamız bu ortalamanın altında kalan ev ilanlarını daha aşağılarda listeleyerek öğrenciler tarafından daha az görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu sayede bizler Universitev olarak duruşumuzu sergilemiş bulunmaktayız.

Ayrıca önem verdiğimiz ve kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmek istediğimiz bir diğer konu ise öğrencilere ücretsiz hukuk desteği vererek birçok konuda yanlarında olduğumuzu hissettirmektir. Yapmış olduğumuz birçok öğrenci topluluğu toplantısında öğrenciler hukuksal olarak bilmedikleri konularda haklı olmalarına rağmen yıldırılmış ya da caydırılmıştır. Bizler üniversiteli öğrencilerin hukuksal olarak yanlarında durarak, hukuksal bilgiye para ödemelerini istemiyoruz. Son derece önem verdiğimiz bu konu kısa sürede gerçekleştirmek isteyen en önemli konularımız arasında yer almaktadır.

Ev, apart, yurt ve işletme kategorilerimizde olan benzer bir özelliği “Ücretsiz İlan” kavramını oluşturarak bu tarz ilanların gösterilmesine öncelik göstererek iyiliğin bulaşıcı olduğuna inanarak katkımızın olmasını istiyoruz. Evinizde fazlalık olan bir ürünün diğer bir öğrencinin ihtiyacı olmadığından emin olana kadar bu özelliğimizi koruyacağımıza söz veriyoruz.

Ortaklık ve iş birliği yaptığımız ve yapacağımız çeşitli STK’ler aracılığı ile etkinlik ve organizasyonlara sizleri davet ederek sevginin ve iyiliğin bulaşması adına çeşitli katılar sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca bu tarz organizasyon ve etkinliklerde yer alabilmenizi kolaylaştıracak birtakım yazılımları sizler için geliştirip kullanımınıza sunuyoruz.

Topluluklarla yaptığımız görüşmeler ve öğrencilerle yaptığımız anketler sonucunda ders notu sorunsalı hakkında detaylı bilgilere sahip olduk. Öğrenciler için bir gelir modeli oluşturacağını düşündüğümüz bu kategori ile ders notları sadece 1 dönem ücretli olarak satılabilecek daha sonrasında Universitev Kütüphane dediğimiz bir alana yerleşerek dünyanın en büyük açık hava öğrenci ders notu kütüphanesini oluşturmanın ilk adımlarını atmış olacak.

Kısacası Universitev ile ihtiyaç duyacağınız bir çok konuyu sizler için eğlenceli, özgün ve tamamen ücretsiz bir şekilde sunmayı hedefliyoruz.

Aklınızdaki her şeyi yazılım ve tasarıma dökerek sizlerin faydalanacağı ürün ya da hizmetlere dönüştürebileceğimizi ve rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir kurum olduğumuzu buradan sizlere tekrar ilan etmek istiyoruz.