Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu

4.4
5 yorum
Fiyat bilgisi yurt tarafından paylaşılmamış
15 Eylül 2023
%100
Kapasite: 210

Kalan Yatak Sayısı

0
3 ve 4 kişilik odalar

Kız
Apartman
14 Senelik
5 Katlı
Site İçerisinde
  • 19 dk.
  • 3 dk.

Haritadaki konumunu görün

  • Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu
  • Bilge Kuru
  • 0 (242) 228 66 22
  • 0 (544) 571 26 22
“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisi şerifini kendine şiar edinen İnsan Vakfı 1992 yılında kurulmuştur.

İlk olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine destek olmak için faaliyetler yürüten İnsan Vakfı ilerleyen yıllarda eğitim başta olmak üzere sosyal yardım projeleriyle faaliyet alanını genişletti. İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altındaki en eski kurum olan İnsan Vakfı, Bahariye Mevlevihane’sinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnsan Vakfı, 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi’nin yaralarını sarmak için Adapazarı’nda bir aş evi kurarak 10 ay boyunca– 8000 kişilik kesintisiz yemek üretim ve dağıtım hizmetini sürdürdü. Deprem sonrası Adapazarı depremzedelerinin her daim yanında olan vakfımız, depremde mağdur olan insanımız için birçok yardım kampanyası düzenledi.

2011 yılında Van Depremi’nden sonra Van Erciş’te açılan aş evinde 60 gün – 2 öğün- 500 kişilik yemek dağıtarak ihtiyaç sahibi kimselerin gönlünde unutulmaz izler bıraktı. Suriye’de başlayan iç savaşın ardından “Kardeşlik Bedel İster” şiarıyla hareket eden İnsan Vakfı, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimiz için defalarca yardım kampanyası düzenleyerek topladığı yardımları bizzat Suriye’nin içlerine kendi elleriyle ulaştırdı.

Sosyal sorumluluk projelerinin yanında eğitim alanında hizmet vermeyi asli görevi olarak gören İnsan Vakfı, bu yıl 200’ü misafir yabancı öğrenci olmak üzere toplam 1.200 üniversite öğrencisine aylık eğitim bursu verdi. İnsan Vakfı'nın Türkiye Genelinde toplamda 18 ilde 40 öğrenci yurdu bulunmaktır. İnsan Vakfı, üniversite gençliğine her anlamda destek olmak için açtığı öğrenci evlerinde şehir dışından gelen gençlerimize kendi medeniyet değerlerimize uygun barınma imkânı sağlıyor.

Eğitim alanında ihtisaslaşmayı ilke edinen vakfımız İnsan Vakfı Eğitim Merkezi (İVEM) sayesinde birçok eğitim projesi hazırladı. Şu an devam etmekte olan İVEM eğitim kürsülerinde yüzlerce öğrenci eğitim alıyor. Eğitim Kürsülerinde İslami ilimlerden sosyal bilimlere, dil bilimlerinden eğitim bilimlerine kadar nitelikli insan yetiştirmek için eğitim faaliyetleri düzenleniyor. İnsan Vakfı, ihtiyaç sahibi kimselerin derdine derman olmak için çıkmış olduğu 30 yıllık kutlu yürüyüşünü sürdürüyor. Sizler de maddi ve manevi desteklerinizle İnsan Vakfı’nın bu kutlu yürüyüşüne katkı sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Koleksiyona git

Favori Kolesiyonu

İşletme adı
4,0

Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu

Antalya Konyaaltı Toros Mahallesinde yer alan Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu 3 ve 4 kişilik odalar ile hizmet vermektedir. Bu yurda en yakın konumda bulunan Akdeniz Üniversitesine yürüyerek 19 dk., toplu taşıma ile 3 dk. uzaklıkta bulunmaktadır.

Sadece Kız öğrenci yurdu olarak hizmet vermekte olan Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu toplam 210 yatak kapasitesine sahip olan özel yurt işletmesidir. Burada yer almakta olan kapasite miktarı değişiklik göstermektedir.

Binanın teknik özelliklerini incelediğimizde site içerisinde olan , 5 Katlı bir Apartman olduğunu ve binanın 14 Senelik olduğunu anlamaktayız. Bina yaşı bilgisi henüz bu yurt tarafından paylaşılmamış olduğu için toplanan verilere göre tahmini bir değerdir.

Antalya Konyaaltı Toros Mahallesinde sadece Kız öğrenciye hizmet veren bu özel öğrenci yurdunun yetkilisi Bilge Kuru olarak kayıt edilmiştir. Yurt yetkilisine 0 (242) 228 66 22 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Konyaaltı Toros mahallesinde bulunmaktadır.

3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır.

210 yatak kapasitesine sahiptir.

Kız öğrencileri kabul etmektedir.

Tahmini olarak 14 Senelik bir binadır.

5 Katlı bir binadır.

Site içerisinde yer almaktadır.

Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurduna en yakın üniversite Akdeniz Üniversitesidir.

Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Akdeniz Üniversitesine yürüme 19 dk. ve toplu taşıma ile 3 dk. uzaklıkta bulunmaktadır.

Aksa Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurduna ulaşmak için 0 (242) 228 66 22 telefon numarasını kullanabilirsiniz.